domeček

dětská postýlka s přebalovacím pultem/komodou

Nejnovější realizace ve spolupráci s     MgA. Ondřejem Tichým - ateliér VAQUEROS. Konstrukci tvoří frézovaná  buková překližka. Povrchovou úpravou je transparentní lak, který dává vyniknout textuře dýhy v kombinaci s pastelovou barvou. Zásuvky jsou na kvalitních samodojížděcích pojezdech. Každý rádius je opracovaný do nejmenšího detailu tak, aby celek působil měkce a byl naprosto bezpečný. Možnost výběru barev a drobných úprav dle požadavků klienta.

Foto: MgA. Karolína Smilková

2kk pro letušku

interiér kuchyně v Praze

Interiér kuchyně s obývacím pokojem ve spolupráci se studiem Hanák Forum. Klientka si přála nábytek v odstínech bílé, šedé a černé - ideální základ pro kombinaci s výraznými barvami. Nábytek je vyroben na míru v matném sedmivrstvém laku. Atypická je i ocelová 3 mm tenká police, která vychází z obkladu pracovní desky. Podpěrová konstrukce je důmyslně ukrytá pod samotným LTD obkladem. Všechny skříňky mají decentní zafrézované úchytky přímo do korpusů. V případě bílých a černých dvířek je tato varianta praktičtější, než tip-on otevírání. 

Jelikož klientka hodně cestuje, bylo nutné navrhnout interiér, který se bude dobře udržovat, bude působit vzdušně, čistě ale přesto útulně. Výsledkem je hravý jednoduchý prostor, který opticky osvěžují umělé květiny.

bunny

dětská houpací židle

Návrh vznikl na Fakultě výtvarných umění v rámci semestrální práce na téma "Zvíře v sedacím nábytku". 

Židle je tvořena masivní dubovou překližkou lepenou v několika řadách vedle sebe. Tím dala vyniknout svojí specifické kresbě a zároveň vznikla velice pevná a maximálně odolná konstrukce. Opatřena je ekologickým a zdravotně nezávadným olejem Osmo. Židli lze použít ke klasickému sezení nebo jako houpacího koníka. Určená je dětem od dvou do pěti let. Vhodná ve větším počtu do dětských školek nebo kusově do dětských pokojů.

kavárna

interiér v historické budově

Návrh interiéru kavárny v Mohelnici proběhl jako součást závěrečné diplomové práce na Fakultě výtvarných umění v Brně. Projekt byl vypracován pro koncového klienta v rámci rekonstrukce hotelu, který je aktuálně v rekonstrukci. Součástí návrhu je i autorský design křesílka gap. Cílem byl vzdušný prostor, zvýrazňující původní klenby linií nepřímého osvětlení. Dominantní je křídou popisovatelná antracitová stěna poskytující nabídku denního menu i zábavu hostům.

obývací pokoj

návrh dekorace

Klientka si svépomocí vybudovala krásný a stylový obývací pokoj, který ale neměl dostatečné zatemnění v případě sledování televize a byl celý v jednom tónu béžové barvy. 

Po společné konzultaci jsme doporučili závěsy světle zelené barvy v lesklém saténovém provedení, které opticky doplňují pokojové rostliny. Ze zbytku látky vznikl povlak na polštář, který celý dojem stmelí. Prostor se krásně zútulnil a získal si vlastní autentičnost díky originální barvě.

dětský pokoj

návrh interiéru do posledního puntíku

Hlavní součást interiéru je naše dětská postel s přebalovacím pultem, na zakázku vyrobena se zásuvkami a lakovaná do světle šedé barvy.

Pokoj je aktuálně cílený pro holčičku s možností změny drobných doplňků v případě nového přírůstku opačného pohlaví. Závěsy jsou zatemňovací, takže nic nebrání klidnému spánku i přes den. Pro případ nočního kojení je instalováno několik drobných světýlek, které nijak neoslňují a dotvoří celkovou hravou atmosféru. Základ pokoje tvoří neutrální odstíny šedé, bílé a dřeva, takže půjdou i do budoucna skvěle kombinovat s několika odstíny především pastelových barev.

Závěsy mají lehké odlesky, aby prostor opticky tolik nezmenšovaly. Všechny doplňky a hračky jsou od českých a slovenských výrobců.

K naší postýlce rádi dodáme i zakázkové doplňky, organizační boxy k přebalovacímu pultu i do zásuvek, polštáře atd. Zkrátka tak, aby byl výsledek co nejlepší a hlavně funkční.

gap

kavárenské křeslo

Návrh křesla je druhou částí diplomové práce na Fakultě výtvarných umění.

Matná černá jackelová konstrukce kopíruje samotný čalouněný sedák s opěrkami, čímž vznikla mezera pro pohodlné uchycení při přenesení i sezení.

expozice hang bike

Prague Design Week 2016


Expozice pro designéra MgA. Martina Foreta v rámci týdenní výstavy Prague Design Week.

Gradient stěny vede pozornost k tomu nejdůležitějšímu - držáku kola ve tvaru srdce. Samotný výrobek si získal velkou popularitu a byla mu udělena první cena RedDot Design Award pro rok 2017.

Pokud je v koupelně vana, je v podstatě nutností umístit dva okruhy osvětlení. Jeden okruh pro přímé bodové osvětlení, druhý pro nepřímé ambientní - navozující pocit wellness. Důležité je i správné nasvícení zrcadla. Poslední dobou je hodně oblíbené efektní podsvícení po celém obvodu zrcadla, což vytvoří příjemné neoslnivé nasvícení. Při potřebě větší intenzity světla (např. k toaletním stolkům) je nejefektivnější umístit zdroje přímo na plochu zrcadla, ideálně v neutrálním bílém odstínu, tak aby nezkresloval barvu tváře.

světlo v interiéru

realizace bytu v secesním domě Praha


Důležitost umělého osvětlení v interiéru bych řadila hned vedle dobře řešené dispozice, správné ergonomie nábytku a kvalitně volených materiálů. Krásným příkladem je jedna z realizací v Praze, kde mi klient přenechal plnou důvěru.

Pro lidské oko je jedním z nepřirozenějších zdrojů světlo nepřímé, čehož se dá lehce dosáhnout pomocí LED pásků vhodně umístěných různě po interiéru. Nepřímé osvětlení člověk využije především v podvečer, kdy nepotřebuje ostré světlo např. při sledování televize nebo posezení s přáteli. Světlo dokáže navodit atmosféru hořící svíčky nebo zapadajícího slunce. Ideální je volit osvětlení s možností regulace jeho intenzity ale i teploty. Jasné bílé světlo nás v šedivé ráno dokáže příjemně nabudit a barva ohně zase uklidní večer před spaním.

Bodové směrové osvětlení efektně zvýrazní strukturu omítek, různých 3D obkladů a kamenných stěn nebo podtrhne dojem fotografie a obrazu na stěně.

Nad jídelní stůl je dobré volit směrové osvětlení, které nás vede k tomu nejdůležitějšímu - obsahu talíře. Barva je v tomto případě ideální neutrální, aby vizuálně neměnila barvu pokrmů a nápojů.

Neméně důležité je osvětlení v kuchyni, které musí být především funkční. Kromě stropního osvětlení je nezbytné kvalitně osvětlit především pracovní plochu. Umístěním světla pod spodní hranu horních skříněk dosáhneme nejlepšího účelu a nestane se nám, že bychom si vlastním tělem stínili při práci. V případě, že není v místnosti dostatek denního světla, je dobré zauvažovat nad dodatečným osvětlením uvnitř skříněk. Opět tím předejdeme zastíněním při hledání potravin a nádobí...

champagne interiér

kuchyně s jídelnou v RD

Další z projektů ve spolupráci s Hanák nábytek. Klientka si přála světlou decentní kuchyni s velkým úložným prostorem. Na skříňkách je použitý champagne sedmivrstvý lak ve vysokém lesku v kombinaci s dubovou překližkou na jídelním stole. Dřevo v interiéru zastupuje i masivní odkládací stolek a jednoduchá lampa. Vysoký lesk na skříňkách prostor opticky zvětšuje, ovšem oproti matu je náročnější na údržbu.